Haberler

Oyuncular Zihni Göktay ve Ercan Bostancıoğlu’na Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi

Zihni Göktay ve Ercan Bostancıoğlu, Türk tiyatrosuna katkılarından dolayı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Usta oyuncular Zihni Göktay ve Ercan Bostancıoğlu‘na 23. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi. Büyükçekmece Belediyesinin düzenlediği festivalde ödüllendirilen oyuncular, Türk tiyatrosuna yaptıkları katkıdan dolayı onurlandırıldı.

Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen kapanış programında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün elinden alan Zihni Göktay, Büyükçekmece Belediyesine kendisini her fırsatta hatırladıkları için teşekkür ederek, “Eskiler ismiyle müsemma derler, ismi büyük Büyükçekmece evet. Suyuyla İstanbul’u besliyor kültürüyle de İstanbul’u besliyor” dedi.

Ercan Bostancıoğlu ise 50 yıllık Büyükçekmeceli olarak şanslı olduklarını aktararak, Uzun yıllar süren böyle bir festivalin varlığında dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Akgün de iki sanatçıya da Türk tiyatro hayatına yaptıklarını katkılardan dolayı teşekkür etti. Misafir ülkelerden gençlerin geleneksel kostümleri ve ülke bayraklarıyla bir araya geldiği festivalde, dans gösterileri sunuldu. “Sevgi birbirimize, barış hepimize” sloganıyla düzenlenen festival sona erdi.
 

İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Ekleniyor

Dünyaca ünlü denizcilik MMO oyunu World of Warships’in yayıncısı ve geliştiricisi Wargaming, Muavenet muhribini oyuna dahil etti. Türk gemisinin oyuna eklenmesini, ünlü oyuncu Murat Serezli tarafından seslendirilen ilk Türk komutan içeriğinin eklenmesi takip edecek. Türk Oyuncu Topluluğu Seslendirme için Murat Serezli’yi Seçti Erken Erişim’de 24 Mayıs’tan itibaren oyun içinde mevcut olan Türk muhribi Muavenet, yeni […]

Read More

ALFABE EĞİTİM DÜNYASI

Alfabe Eğitim Dünyası – Nitelikli Eğitimin AdresiHizmetiçi EğitimlerGrup SüpervizyonlarıOtomasyon Sistemi

Read More

Ankara-Sivas hızlı tren ile 2 saat

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla hizmete açılacak. Yetkililer, bu hatla Ankara-Sivas arasının iki saat, Ankara-Yozgat arasının da bir saat olacağını söyledi. Dün akşam canlı yayında rahatsızlanan Erdoğan, programın sonunda yaptığı kısa konuşmada açılışa katılacağının sinyalini verdi. Ancak Erdoğan’ın resmin programı henüz duyurulmadı. Sivas-Ankara hattında sekiz istasyon bulunacak: -Elmadağ, Kırıkkale, […]

Read More