Haberler

İş stresini azaltmanın 10 yolu

İş yerinde stres yaratabilecek çok fazla faktör vardır. Bu faktörlerle başa çıkmak için bazı taktikler geliştirebilir ve stres seviyenizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

İş hayatı kimi zaman çok stresli bir ortama dönüşebilir. Bu stres hem duygusal hem de fiziksel anlamda hayatınıza etki ederek gündelik hayatın akışını bozar. Bu tip durumlarda başa çıkmak için geliştireceğiniz yollar büyük önem taşıyor.
İş stresini azaltmak için şu yollara başvurabilirsiniz…HAYIR DEMEYİ ÖĞRENİN
İş stresinin büyük çoğunluğu kaldırabileceğinizden daha çok sorumluluk almanızdan kaynaklanıyor. Bir iş arkadaşınız sizden elbette yardım isteyebilir ama yoğun olduğunuz günlerde hayır demeyi öğrenmelisiniz.

FARKLI BİR YÖNTEM DENEYİN
İşvereninizin bir talebi olduğunda hayır demek sizin için bir seçenek değilse farklı  bir yol deneyebilirsiniz. Patronunuza size verilen görevi kabul ettiğinizi ama diğer sorumluluklarızın da beklemede olduğunu ve hangisine öncelik vermeniz gerektiğini sorun.ÖNEMLİ ŞEYLERE ODAKLANIN
Bir iş gününe başlarken kendinize hayatta nelerin önemli olduğunu hatırlatın.  Cevabınız muhtemelen iş olmayacaktır. Bu nedenle iş hayatınızdaki olumsuzlukları büyütmemeye çalışın. Bu, stresinizin azalmasını sağlayacaktır.
 
İŞİ İŞTE BIRAKIN
İş yerinde yaşadığınız problemleri sosyal hayatınıza taşımamaya gayret edin. Evinize iş taşımak stresinizin devamlı hayatınıza etki etmesine sebep olacaktır.DEDİKODUDAN UZAK DURUN
İş yerinde dedikodu yapmaktan veya bir söylentiyle ilgili yorum yapmaktan kaçının.  Birinin arkasından konuşmak, patronunuzu iş arkadaşlarınızla eleştirmek veya bir söylentiye karışmak  iş stresini arttıracaktır.
ÖN HAZIRLIK
İş stresini azaltmanın bir yolu da bir gece önceden hazırlık yapmaktır. Giyeceğiniz kıyafeti, işe götüreceğiniz yemeği veya çantanızı bir önceki geceden hazırlarsanız daha rahat hissedeceksiniz.
ERKEN KALKIN
İşe gitmek için erken kalkacaksınız elbette. Ancak sabah telaşını ortadan kaldırmak için biraz daha erken kalkamaya ve güne mental olarak hazırlanmaya çalışın.İŞTEN EVE GEÇİŞ
İşten eve dönüş yolunu iş stresini azaltmak için avantaja çevirebilirsiniz.  Müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir ve ilginizi çeken bir podcast’e kulak verebilirsiniz. 
UYKUNUZA DİKKAT EDİN
Yetersiz uyku stresin en büyük nedenlerinden biridir. Bedeninizin ihtiyacı olan uyku süresini karşılamaya çalışın. Uyku alışkanlıklarınızı düzelttiğinizde daha dinlenmiş ve rahat bir ruh halinde olacaksınız.
EGZERSİZ YAPIN
Yoğun iş hayatı çok yorucu olabilir ama günde 20 dakikalık bir egzersiz tüm stresinizi alıp götürebilir. Yoga, meditasyon, yürüyüş veya koşu bandında koşmak gerginliği üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. 

Steam, Türkiye’de dolarla ödeme almaya başlıyor

Online oyun platformu Steam, 20 Kasım’dan itibaren Türkiye ve Arjantin’deki satışlarında kullanılan para birimlerini dolarla değiştiriyor. Platform, iki ülkedeki döviz kurlarındaki dalgalanma nedeniyle bu kararı aldıklarını belirtti. Son yıllarda oyun geliştiricilerinin Türkiye ve Arjantin’de oyunları için uygun fiyatları seçmelerinin zorlaştığını belirten Steam, fiyatlardaki istikrar ve tutarlılığı sağlamak için satışların dolar üzerinden yapılacağını duyurdu. Kullanıcıların bakiyeleri […]

Read More

World of Warships, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını Ödüllerle Kutluyor

World of Warships, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü anısına hem yeni hem de mevcut oyuncular için heyecan verici ödüller getiren özel bir oyun içi etkinlik düzenliyor. Türkiye Cumhuriyeti, ulusun tarihinde çok önemli bir anı temsil eden 29 Ekim 1923’te Büyük Millet Meclisi tarafından resmen ilan edildi. World of Warships, bu anlamlı olayı onurlandırmak için oyunculara etkinlikle […]

Read More

El arabası tekeri nerelerde kullanılır?

El arabası tekeri, insanların çeşitli yükleri taşımak ve naklini sağlamak amacıyla tasarlanmış dayanıklı tekerlekli bir taşıma aracıdır. Bu tür tekerlekler, birçok farklı alanlarda ve farklı amaçlar için kullanılır. El arabası tekeri kullanım alanları El arabası tekeri, basit tasarımı ve kullanım kolaylığı sayesinde, çeşitli alanlarda yaygın bir şekilde kullanılan önemli bir araçtır. Taşıma işlemlerinde insanlara büyük […]

Read More