Haberler

Hindistan’ın `ikiz kule`si patlayıcıyla yıkıldı

Hindistan’ın Noida kentinde imar planına aykırı olarak inşa edilen “ikiz kuleler” patlayıcıyla yıkıldı. Dev bloklar saniyeler içerisinde yok oldu.

Hindistan’ın Noida kentinde yasadışı olarak inşa edilen iki yüksek bina 3 bin 500 kilogramdan fazla patlayıcı kullanılarak patlatıldı.
YIKILMA ANININ VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINYaklaşık 100 metre yüksekliğinde ve 32 katlı olan ikiz kuleler yasa dışı yollarla yapıldığı tespit edildikten sonra yıkıldı.Yıkımdan sonra göğe yükselen toz bulutları sebebiyle göz gözü görmedi. 

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için yurt dışında oy kullanma işlemleri başladı

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin 28 mayıs pazar günü yapılacak 2. tur oylaması için yurt dışına kayıtlı seçmenlerin oy kullanma işlemleri başladı. Yurt dışına kayıtlı seçmenlerin Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 28 mayıs pazar günü yapılacak olan 2. tur oylaması için gümrük kapılarında oy kullanma işlemi başladı. Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısında da İl Seçim Kurulu görevlileri sabahın erken saatlerinde hazırlıklarını tamamladı. […]

Read More

Muz kasaları arasında 880 milyon dolarlık kokain bulundu

İtalya’da emniyet ekipleri, Ekvador’dan gelen muz kasalarının içinde 2,7 ton saf kokain ele geçirdi. Yetkililerin açıklamasına göre, ele geçirilen kokainin piyasa değeri 800 milyon doların üzerinde. VOA Türkçe’nin diğer haberlerini okumak için: https://www.voaturkce.com/ ************ » Youtube kanalımıza abone olun: https://www.youtube.com/c/voaturkce?sub_confirmation=1 Amerika haberleri, Türkiye haberleri, dünyadan haberler, son dakika haberleri, sağlık, bilim-teknoloji, ekonomi haberlerini VOA Türkçe’de […]

Read More

İtalya’nın kuzeyi sel suları altında

İtalya’nın kuzey bölgesi şiddetli yağışların ardından sel suları altında kaldı. Emilia-Romagna bölgesinde nehirler taşarken, en az 4 kişinin sel nedeniyle hayatını kaybettiği belirtiliyor. Binlerce kişi evlerinden tahliye edildi.

Read More