Haberler

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye Cumhurbaşkanı Esad ile görüşmeli

MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin hafta sonu Irak ve Suriye’ye yönelik hava operasyonlarının ardından “Hava operasyonunun kara gücümüzle desteklenmesini umuyorum” dedi.

 

Bahçeli bu harekatın Türkiye’nin hukuki ve meşru bir hakkı olduğunu söyledi, operasyona karşı çağrı yapan HDP için “TBMM’ye sızmış düşman bakiyesi” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır lideri Abdülfettah es-Sisi ile görüşmesine de değinen Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yle Katar’da kurduğu temas doğru bir temastır, bize göre arkası getirilmelidir.

 

“Bununla da kalınmamalı, Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile de görüşme vasatı açılmalı, terör örgütlerine karşı ortak bir irade oluşturulmalıdır.

 

“Türkiye’nin Mısır, Suriye ve Irak’la tarihten gelen çok güçlü bağları vardır ve bilinmektedir.

 

“Biz doğrudan ikili görüşmeleri başlatamazsak bozguncular aramızı iyice açacaklardır.”

Kemal Kılıçdaroğlu ‘vizyon belgesini’ açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması” sloganıyla İstanbul’da vizyon toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının açılış ve kapanış konuşmalarını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür” dedi.   Cumhuriyet’in 100. yılına ve 2023 seçimlerine atıfta bulunulan “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması” İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.   Kılıçdaroğlu’nun daha […]

Read More

Almanya’ya Türkiye’den kalifiye eleman gidişi kolaylaşıyor – video haber

#DWHaber’de bugün: 📌00:00 Soylu’dan “İBB’de 557 terörist var” savunması 📌01:32 Avukat Bıçak’a Ceren Damar ve ailesine hakaret davası 📌04:57 Uygur Türklerine İstanbul’da polis engeli 📌 09:14 Türkiye’den Almanya’ya kalifiye elemanların gelmesi kolaylaşıyor YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın! Twitter: @dw_turkce https://twitter.com/dw_turkce Facebook: @dwturkce https://www.facebook.com/dwturkce/ Share on Social Media twitter facebookwhatsapp

Read More

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan ekonomist Jeremy Rifkin kimdir?

ABD’li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin’in Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu bildirildi. CHP, 2023 ortalarında yapılacak seçimler öncesi mevcut iktidara ekonomi ve hukuk konularında sert eleştiriler yöneltiyor. Bununla birlikte Rifkin’le el sıkışıldığı CHP’den henüz resmi olarak teyit edilmiş değil.  Peki kariyerinde Avrupa Birliği ve Çin […]

Read More