Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz

Partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kılıç Harekatı’na değinerek, “Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken, bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz” dedi.

Konuşmasına Düzce depremiyle ilgili bilgi vererek başlayan Erdoğan, “Deprem Gölyaka’da çok sayıda binada hasara yol açtı ama vahim bir yıkımla karşılaşmadık” dedi.

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırının “kısa sürede aydınlatıldığını” ve sorumluların “adalete teslim edildiğini” belirten Erdoğan, “Suriye’de kontrolleri altında tuttukları bölgelerden ülkemize yönelik tehdit gelmeyeceği sözlerini vermelerine rağmen bu sözlerini tutamayacakları anlaşılmıştır. Madem karşımızdakiler kendi sözlerini tutamıyor, yapılan anlaşmaların gereklerini yerine getiremiyor, bizim kendi başımızın çaresine bakma hakkımız doğmuştur” diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Çözüm sürecinden sonra taban desteğini kaybeden, Kuzey Irak’taki varlığı gerileyen örgüt tüm dikkatini Suriye üzerinde yoğunlaştırmıştır. Artık hiç kimsenin bu yalanla karşımıza gelmesine tahammülümüzün olmadığını ifade etmek isterim. Uçaklarla, toplarla, SİHA’larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır. Güney sınırlarımızın tamamını bir güvenlik şeridiyle kapatma kararlılığımız bugün daha güçlüdür.

“Gerçekleştirdiğimiz sınır ötesi harekatlarla bu şeridin bir kısmını oluşturduk. Tel Rıfat, Münbiç, Ayn El Arab gibi çıban başı yerleri bir bir halledeceğiz. Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken, bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz.”

Partisinin grup toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve Mısır lideri Abdülfettah Sisi ile “görüşme olur mu?” sorusuna, “Olabilir” dedi. İkinci görüşmenin tarihine ilişkin soruya da “Esad ile görüşme olabilir, siyasette küslük, dargınlık olmaz, eninde sonunda adımlarımızı atarız” yanıtını verdi.

Güldür Güldür Show 319. Bölüm tek parça full HD izle

7’den 70’e herkesi ekran başına kilitleyen, ekranların komedi klasiği Güldür Güldür Show hız kesmeden devam ediyor.   ◾ Açılış: 00:00 ◾ Mış Gibi: 01:49 ◾ İğne Korkusu: 25:57 ◾ Tren: 49:24 ◾ Kıbrıslı Ev Sahibi: 01:02:38 ◾ Libido: 01:30:07 ◾ Paşa Abi 5: 01:50:18 Güldür Güldür Show Resmi Sosyal Medya Hesapları: https://www.instagram.com/guldurguldur/ Tweets by Guldur_Guldur […]

Read More

Kemal Kılıçdaroğlu ‘vizyon belgesini’ açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması” sloganıyla İstanbul’da vizyon toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının açılış ve kapanış konuşmalarını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür” dedi.   Cumhuriyet’in 100. yılına ve 2023 seçimlerine atıfta bulunulan “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması” İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.   Kılıçdaroğlu’nun daha […]

Read More

Almanya’ya Türkiye’den kalifiye eleman gidişi kolaylaşıyor – video haber

#DWHaber’de bugün: 📌00:00 Soylu’dan “İBB’de 557 terörist var” savunması 📌01:32 Avukat Bıçak’a Ceren Damar ve ailesine hakaret davası 📌04:57 Uygur Türklerine İstanbul’da polis engeli 📌 09:14 Türkiye’den Almanya’ya kalifiye elemanların gelmesi kolaylaşıyor YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın! Twitter: @dw_turkce https://twitter.com/dw_turkce Facebook: @dwturkce https://www.facebook.com/dwturkce/ Share on Social Media twitter facebookwhatsapp

Read More