Haberler

Ramazan Bayramı ve 23 Nisan’da köprü ve otoyollar ücretsiz

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı boyunca köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacak.

 

Ancak, kararda yap- işlet- devret projeleri hariç tutuldu.

 

Buna göre işletmesi özel şirketlerde olanlar hariç otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 20 Nisan Perşembe saat 00.00’dan 24 Nisan pazartesi 07.00’ye kadar ücretsiz olacak.

 

Marmaray, Gayrettepe- İstanbul Havalimanı Metrosu, Başkentray ve İZBAN ile belediyelerin yürüttüğü toplu taşıma hizmetleri ise 21 Nisan saat 00.00’dan 23 Nisan saat 00.00’e kadar ücretsiz olacak.

İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Ekleniyor

Dünyaca ünlü denizcilik MMO oyunu World of Warships’in yayıncısı ve geliştiricisi Wargaming, Muavenet muhribini oyuna dahil etti. Türk gemisinin oyuna eklenmesini, ünlü oyuncu Murat Serezli tarafından seslendirilen ilk Türk komutan içeriğinin eklenmesi takip edecek. Türk Oyuncu Topluluğu Seslendirme için Murat Serezli’yi Seçti Erken Erişim’de 24 Mayıs’tan itibaren oyun içinde mevcut olan Türk muhribi Muavenet, yeni […]

Read More

REHABİLİTASYON DÜNYASI NEDİR?

REHABİLİTASYON DÜNYASI NEDİR? ALFABE EĞİTİM DÜNYASI NEDİR?DOĞAL ABA NEDİR?PRODİS NEDİR? EMA (ERKEN MÜDAHALE AKADEMİSİ) NEDİR?AİLETEM NEDİR? KURUMDAYIZ NEDİR?

Read More

REHABİLİTASYON DÜNYASI ALMANYA’DA!

Rehabilitasyon Dünyası, ALFABE ENSTİTÜ adıyla şimdi Almanya’da!  Alfabe Enstitü, Almanya’da yaşayan özel gereksinimli bireylerin yaşam kalitesini artırmak; günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak programlar, hizmetler ve danışmanlık sunarak, eğitim niteliğini arttırmayı amaçlayan özel eğitim hizmetidir.   Alfabe Enstitü Almanya’da yaşayan özel gereksinimli bireylere nitelikli danışmanlık ve terapi hizmeti sunmak amacıyla Köln merkezli kurulup […]

Read More