Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Alevi’ başlıklı video… İşte rekor kıran video

Kılıçdaroğlu: Alevi olmaz diyen bu sisteme, dürüst olan olur’ diyecek misin?
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından 3 dakikalık “Alevi” başlıklı bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu, “Ben Aleviyim. Hak Muhammed, Ali inancı ile yetişmiş, samimi bir Müslümanım. Harama el uzatmam” ifadelerini kullandığı videoda genç seçmenlere şöyle seslendi:

“Kimliğimiz bizi biz yapan varlığımızdır ve elbette onurla sahip çıkmamız gerekir.

“Kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları konuşmayacağız, ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferinde benimle olacak mısın?

“Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, ahlaklı olan, dürüst olan olur” diyecek misin? Gelin gençler bu eşiği hep birlikte aşalım.”

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımı 7 saat içinde 28 milyondan fazla görüntülendi. Video da 8,5 milyon defa izlendi.

Saadet Partisi’nin resmi hesabından bu video alıntılanarak yapılan paylaşımda ‘Kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi ve “kimlik siyasetini’ değil güzel âhlakı, adaleti, hakkaniyeti ve samimiyeti seçerek, bu çarpık düzene hep birlikte son verebiliriz” ifadeleri yer aldı.

Bazı AK Parti destekçileri ise videoya “Aleviler Erdoğan sayesinde Alevi olduklarını söyleyebiliyor, AK Parti’den önce söyleyemiyorlardı” diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı 14 saatte 42.8 milyon kez görüntülenirken, video 12.6 milyon kez izlendi

Yunanistan’da eşcinsel evlilikler tepkilere rağmen yasallaştı

Yunanistan, kilisenin tepkisine karşın eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunluklu ülke oldu. Perşembe günü oylanan yasa, 176’ya karşı 76 oyla meclisten geçti. Ülkede eşcinsel çiftlerin de artık yasal olarak çocuk evlat edinmelerine izin verilecek. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, bu adımla “ciddi bir eşitsizliğin” ortadan kaldırıldığını savundu. Ancak bu yasa ülkede bölünme yaratmış durumda. Yunan […]

Read More

Bayrampaşa Oto Ekspertiz Fırsatları Neler?

Başınızı çevirdiğiniz her yerde araçlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Birçoğumuz için araçlar, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ancak, bir araç satın almadan önce veya satmadan önce dikkatlice düşünülmesi gereken bir dizi faktör bulunmaktadır. Bayrampaşa oto ekspertiz fırsatlarını değerlendirirken birden fazla kriteri dikkate alıyor olmanız gerekiyor. Oto ekspertiz, araçların teknik özelliklerini belirlemek için teknik […]

Read More

İstanbul Doğa Sporları Kulübü’nden çevre için müzayede

İstanbul Doğa Sporları Kulübü, çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla gerçekleştirdiği ikinci el eşya müzayedesi ile geri dönüşümün önemine dikkat çekiyor. Kulüp üyeleri, kullanmadıkları eşyaları satışa çıkartarak hem doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyor hem de diğer spor severlere uygun fiyatlarla malzeme edinme imkanı tanıyor. İstanbul Doğa Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Şahin, düzenledikleri müzayedede çevre […]

Read More