Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Alevi’ başlıklı video… İşte rekor kıran video

Kılıçdaroğlu: Alevi olmaz diyen bu sisteme, dürüst olan olur’ diyecek misin?
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından 3 dakikalık “Alevi” başlıklı bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu, “Ben Aleviyim. Hak Muhammed, Ali inancı ile yetişmiş, samimi bir Müslümanım. Harama el uzatmam” ifadelerini kullandığı videoda genç seçmenlere şöyle seslendi:

“Kimliğimiz bizi biz yapan varlığımızdır ve elbette onurla sahip çıkmamız gerekir.

“Kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları konuşmayacağız, ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferinde benimle olacak mısın?

“Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, ahlaklı olan, dürüst olan olur” diyecek misin? Gelin gençler bu eşiği hep birlikte aşalım.”

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımı 7 saat içinde 28 milyondan fazla görüntülendi. Video da 8,5 milyon defa izlendi.

Saadet Partisi’nin resmi hesabından bu video alıntılanarak yapılan paylaşımda ‘Kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi ve “kimlik siyasetini’ değil güzel âhlakı, adaleti, hakkaniyeti ve samimiyeti seçerek, bu çarpık düzene hep birlikte son verebiliriz” ifadeleri yer aldı.

Bazı AK Parti destekçileri ise videoya “Aleviler Erdoğan sayesinde Alevi olduklarını söyleyebiliyor, AK Parti’den önce söyleyemiyorlardı” diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı 14 saatte 42.8 milyon kez görüntülenirken, video 12.6 milyon kez izlendi

İçki ve sigara satışı yasak kapsamı genişletildi

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle birlikte alkol ve tütün ürünleri satışının yasak olduğu yerlerin kapsamı genişletildi. Tarım ve Orman Bakanlığı, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte değişiklik yaptı. Sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerdeki alkol ve tütün satışı yasağı, bu yerlerin “eklentileri, açık alanları […]

Read More

FED Başkanı Powell’ın piyasalara verdiği mesajlar

ABD Merkez Bankası (Fed) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Fed beklentiler dahilinde politika faizini sabit tuttu ancak enflasyonla mücadele kapsamında bu yıl bir kez daha faiz artıracağı tahmininde bulundu. Fed Başkanı Jerome Powell, gerekli görmeleri halinde para politikasında sıkılaşmanın devam edeceğini söyledi. Fed, Çarşamba günü açıkladığı kararla politika faiz aralığını yüzde 5,25-5,50’de sabit tuttu. […]

Read More

Ekonomistlerin faiz tahminleri

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantı sonrası TSİ 14.00’te faiz kararı açıklanacak. Merkez Bankası, Hafize Gaye Erkan’ın göreve atanması sonrası faiz indirimi sürecine 27 ay sonra son vermiş, son 3 PPK toplantısında politika faizini yüzde 16,5 artırmıştı. Politika faizi, Haziran ayında 650 baz puan artışla yüzde […]

Read More