Haberler

Kılıçdaroğlu: Seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum, sizden ricam sakin olmanız

Bayramın ilk günü deprem bölgesine giden ve Adıyaman’da ziyaretlerde bulunan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında yaşanan sözlü taciz ve arbedenin ardından, sosyal medya paylaşımında “Seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum, sizden ricam, sakin olmanız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman Belediye Mezarlığı’nda bir kişinin sözlü tacizine maruz kalması sonrasında, ziyaret ettiği Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’nde de arbede yaşandı.

Olay anının sosyal medyada yer alan görüntülerinde türbe önündeki bir grubun, aralarında CHP’lilerin de bulunduğu grubu yuhaladığı görülüyor.

CHP’li Özgür Özel de o anlarda halen türbenin avlu bölümündeydi.

İki grup arasındaki atışma, fiziki müdahale seviyesine de vardı.

Kısa süren arbede sonrası CHP’li grup uzaklaşırken, türbe çevresinde kalan kişilerden biri “Buraya gelmeyin” diye bağırdı.

Olayların ardından Twitter’da paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Söz konusu olan çok büyük para. Bu yüzden seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum. Gerçeklerin üstünü örtmeye, gerçekleri eğip bükmeye çalışacaklar ama bilin ki mesele sadece para, sizin çalınan paranız. Sizden ricam, sakin olmanızdır. Bu işi ancak birlikte başarabiliriz” dedi.

İçki ve sigara satışı yasak kapsamı genişletildi

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle birlikte alkol ve tütün ürünleri satışının yasak olduğu yerlerin kapsamı genişletildi. Tarım ve Orman Bakanlığı, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte değişiklik yaptı. Sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerdeki alkol ve tütün satışı yasağı, bu yerlerin “eklentileri, açık alanları […]

Read More

FED Başkanı Powell’ın piyasalara verdiği mesajlar

ABD Merkez Bankası (Fed) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Fed beklentiler dahilinde politika faizini sabit tuttu ancak enflasyonla mücadele kapsamında bu yıl bir kez daha faiz artıracağı tahmininde bulundu. Fed Başkanı Jerome Powell, gerekli görmeleri halinde para politikasında sıkılaşmanın devam edeceğini söyledi. Fed, Çarşamba günü açıkladığı kararla politika faiz aralığını yüzde 5,25-5,50’de sabit tuttu. […]

Read More

Ekonomistlerin faiz tahminleri

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantı sonrası TSİ 14.00’te faiz kararı açıklanacak. Merkez Bankası, Hafize Gaye Erkan’ın göreve atanması sonrası faiz indirimi sürecine 27 ay sonra son vermiş, son 3 PPK toplantısında politika faizini yüzde 16,5 artırmıştı. Politika faizi, Haziran ayında 650 baz puan artışla yüzde […]

Read More