Haberler

Kılıçdaroğlu: Seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum, sizden ricam sakin olmanız

Bayramın ilk günü deprem bölgesine giden ve Adıyaman’da ziyaretlerde bulunan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında yaşanan sözlü taciz ve arbedenin ardından, sosyal medya paylaşımında “Seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum, sizden ricam, sakin olmanız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman Belediye Mezarlığı’nda bir kişinin sözlü tacizine maruz kalması sonrasında, ziyaret ettiği Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’nde de arbede yaşandı.

Olay anının sosyal medyada yer alan görüntülerinde türbe önündeki bir grubun, aralarında CHP’lilerin de bulunduğu grubu yuhaladığı görülüyor.

CHP’li Özgür Özel de o anlarda halen türbenin avlu bölümündeydi.

İki grup arasındaki atışma, fiziki müdahale seviyesine de vardı.

Kısa süren arbede sonrası CHP’li grup uzaklaşırken, türbe çevresinde kalan kişilerden biri “Buraya gelmeyin” diye bağırdı.

Olayların ardından Twitter’da paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Söz konusu olan çok büyük para. Bu yüzden seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum. Gerçeklerin üstünü örtmeye, gerçekleri eğip bükmeye çalışacaklar ama bilin ki mesele sadece para, sizin çalınan paranız. Sizden ricam, sakin olmanızdır. Bu işi ancak birlikte başarabiliriz” dedi.

Yunanistan’da eşcinsel evlilikler tepkilere rağmen yasallaştı

Yunanistan, kilisenin tepkisine karşın eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunluklu ülke oldu. Perşembe günü oylanan yasa, 176’ya karşı 76 oyla meclisten geçti. Ülkede eşcinsel çiftlerin de artık yasal olarak çocuk evlat edinmelerine izin verilecek. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, bu adımla “ciddi bir eşitsizliğin” ortadan kaldırıldığını savundu. Ancak bu yasa ülkede bölünme yaratmış durumda. Yunan […]

Read More

Bayrampaşa Oto Ekspertiz Fırsatları Neler?

Başınızı çevirdiğiniz her yerde araçlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Birçoğumuz için araçlar, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ancak, bir araç satın almadan önce veya satmadan önce dikkatlice düşünülmesi gereken bir dizi faktör bulunmaktadır. Bayrampaşa oto ekspertiz fırsatlarını değerlendirirken birden fazla kriteri dikkate alıyor olmanız gerekiyor. Oto ekspertiz, araçların teknik özelliklerini belirlemek için teknik […]

Read More

İstanbul Doğa Sporları Kulübü’nden çevre için müzayede

İstanbul Doğa Sporları Kulübü, çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla gerçekleştirdiği ikinci el eşya müzayedesi ile geri dönüşümün önemine dikkat çekiyor. Kulüp üyeleri, kullanmadıkları eşyaları satışa çıkartarak hem doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyor hem de diğer spor severlere uygun fiyatlarla malzeme edinme imkanı tanıyor. İstanbul Doğa Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Şahin, düzenledikleri müzayedede çevre […]

Read More